KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Komentáře Jihočeský kraj dotačně podpoří výstavbu obecních bytů
Zpět

Jihočeský kraj dotačně podpoří výstavbu obecních bytů

Přidáno 18. 3. 2021
Ilustrační foto
Zastupitelstvo Jihočeského kraje dnes schválilo můj návrh na dotační program, který bude určen obcím pro financování projektové dokumentace na výstavbu jejich obecních bytů.
Je to krok, který může výrazně pomoct všem lidem, pro které je při současných vysokých cenách za nemovitosti těžko dostupné pořídit si hypotéku, nebo pronajmout odpovídající byt v lokalitě, kde žijí. Díky většímu množství obecních bytů, které by se mohly díky této podpoře začít stavět, budou obce moci dobrou bytovou politikou pomoci ohroženým skupinám, pro které je nájemné příliš vysoké - seniorům, mladým rodinám, samoživitelům, hendikepovaným lidem. Díky tomu, že obce budou moci rychleji a levněji stavět obecní byty, mohou také přispět k tomu, aby lidé neodcházeli za bydlením do větších měst.
 
Za mě je podpora těch, kteří dnes nedosáhnou na vlastní bydlení, naprosto zásadním rozhodnutím, na kterém jsem řadu měsíců tvrdě pracoval. Chci, aby lidé v našem Jihočeském kraji zůstávali, aby tu zakládali rodiny s dětmi a aby všichni měli jistotu, že tady je to správné místo k životu.
 
Přesné parametry programu, bude Rada kraje schvalovat v dubnu letošního roku. Potom budeme informovat všechny obce o tom, jak na krajskou podporu mohou dosáhnout!
 
Díky za vaši podporu!
 
Ing. Jan Bartošek
poslanec a radní Jihočeského kraje