KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Komentáře Benešov nad Černou se připravuje na sucho
Zpět

Benešov nad Černou se připravuje na sucho

Přidáno 30. 6. 2020
Ilustrační foto
Ač se to zdá nemožné, první pololetí roku 2020 je za námi. Přichází krásné letní období, jemuž předcházely velmi  deštivé  týdny,  jaké  jsme  už dlouho  nezažili. Vzhledem  k  tomu, že je vody málo, nemůžeme nad sychravým počasím příliš láteřit. 
Doufejme, že se voda dostatečně vsakovala a posílila již tak oslabené spodní vody. Snad nás díky tomu sucho nebude nějaký čas trápit. Vody je třeba si vážit, neboť je důležitá pro život.
Naše obec podala několik žádostí o dotace, které se týkají zadržování vody v krajině, abychom také u nás zajišťovali dostatek vody i pro naše další generace. Připravujeme zároveň i jiné projekty, týkající se hydrogeologických průzkumů, aby do budoucna byla zajištěna pitná voda v našich osadách. Není to příliš snadné, a to z toho důvodu, že vhodné by samozřejmě byly především pozemky ve vlastnictví obce s nálezem dostatku vody. Takových však mnoho není.
 
Na sucho je třeba se připravit. Neplatí to jen pro instituce, ale pro nás všechny. Snad byly při deštích posíleny i stromy v našich lesích, tudíž nebude mít kůrovec tolik šance je likvidovat. Doufejme také, že vládním rozhodnutím nebudou ohroženy rozpočty obcí a budeme moci pokračovat v připravovaných projektech pro rozvoj Benešova i našich osad.
 
V červenci by měly proběhnout všechny plánované kulturní a sportovní akce včetně Svatojakubské pouti. Snad je již nic neohrozí. Setkávání lidí je nejlepší způsob navazování dobrých vztahů, sama se moc těším, až se zase všichni uvidíme. Snažme se ale být k sobě ohleduplní a dbejme o své zdraví. Poučme se z toho, co v jarních měsících postihlo celý svět.
 
Dovolte mi vám popřát krásné a prosluněné léto. Možná i občas jemně deštivé. Také našim dětem přeji hezké a klidné prázdniny, a aby vše, co kvůli koronaviru zameškaly, v novém školním roce dohnaly. Aby nastalá krizová situace neměla vliv na jejich vzdělání.
 
Veronika Zemanová Korchová
starostka obce Benešov nad Černou