KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zprávy Vyvěšení moravské vlajky v Dačicích 5. července
Zpět

Vyvěšení moravské vlajky v Dačicích 5. července

Přidáno 7. 6. 2020
Ilustrační foto
Ve středu 27. května bylo na jednání Rady města Dačice schváleno vyvěšení moravské vlajky na budově radnice v Dačicích, a to dne 5. července 2020. Město se tak připojí k tradici mnoha obcí a měst, které každoročně pátého července, v Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje, vyvěšují na budově úřadu moravskou vlajku. Město si tak připomene tisíciletý odkaz historické země Moravy, její civilizační poslání pro velkou část Evropy a základ naší státnosti.
„Příchod patronů Moravy sv. Cyrila a Metoděje k nám na Moravu byla událost obrovského kulturního a duchovního významu nejen pro naši zem, ale pro značnou část Evropy. Na počest této události bude i na naší radnici vyvěšena moravská vlajka, která je v současnosti také vnímána jako symbol sounáležitosti občanů k území Moravy, jejího duchovního a společenského života,“ sdělil starosta města Karel Macků.
 
Na závěr dodal, že do úspěšné iniciativy „Za vyvěšování moravské vlajky“ na radnicích, kterou pravidelně organizuje spolek Moravská národní obec, z. s., se zapojilo již přes 1519 obcí a měst.