KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zprávy Vnitrostranické setkání v Praze za účasti Jihočechů
Zpět

Vnitrostranické setkání v Praze za účasti Jihočechů

Přidáno 15. 9. 2023
Ilustrační foto
V pátek 8. a v sobotu 9. září se v pražském TOP Hotelu uskutečnilo vnitrostranické setkání členů KDU-ČSL a Mladých lidovců, otevřené všem zájemcům z celé republiky. Zůčastnilo se na čtyři stovky členů, z toho téměř dvě desítky zástupců Jihočeského kraje.
Smyslem setkání byla vnitrostranická debata o tom, kam by měla KDU-ČSL ideově směřovat, jakou stranou je a kde stojí. Účastníci nejprve různá témata prodiskutovali v omezených skupinkách, které měl na starosti vždy jeden moderátor (mezi nimi byli i čtyři Jihočeši), a následně se o výstupech z celkem 90 skupinech hlasovalo celistvě. Z debaty vyplynulo několik zajímavých závěrů, kterými se bude dále zaobírat předsednictvo strany a stanou se podkladem další konkrétní programové debaty.
 
Účastníci z Jihočeského kraje se shodují, že ideová debata jistě měla velký smysl a obzvlášť v turbulentních časech je třeba o těchto tématech mezi sebou mluvit. Největší význam setkání ale přisuzují v osobní rovině, poněvadž příležitost se osobně setkat a popovídat mezi tak velkým množstvím lidí je samo o sobě velmi obohacující a inspirující. Mnozí účastníci podotkli, že od odb covidových uzávěr se s tak velkým počtem lidí nepotkali.
 
Tak kéž je brzo opět podobná příležitost!