KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zprávy Tomáš Zdechovský podpořil zachování sudoměřských peřejí
Zpět

Tomáš Zdechovský podpořil zachování sudoměřských peřejí

Přidáno 25. 6. 2019
Ilustrační foto
Lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský navštívil v pondělí 24. června jihočeskou Sudoměř a setkal se zde se zástupci místní občanské iniciativy Sudoměřské proudy, kteří usilují o zachování vzácné přírodní lokality na řece Otavě poblíž obce, často nazývané sudoměřské peřeje.
„Místní zde společně s biology vedou bitvu o zachování vzácných říčních peřejí, kam se chodí koupat, chytat ryby, vážky a motýly. Kvůli záměru jednoho investora hrozí zásah do přirozeného toku řeky, a tím i celého vzácného ekosystému,“ informuje Tomáš Zdechovský. „Možné dopady výstavby hydroelektrárny na životní prostředí by byly obrovské. Byli tu i odborníci a o všem nás informovali. Celá debata trvala téměř tři hodiny. Jsme moc rádi, že pan europoslanec Zdechovský naší iniciativu podpořil a věnuje nám svůj čas,“ doplňuje zastupitelka Čejetic za KDU-ČSL a členka Sudoměřských proudů Jana Hrdinová.
Politika rozumné ochrany životního prostředí patří dlouhodobě k našim prioritám a platí to i na jihočeském venkově v obcích, kde místním na jejich budoucnosti záleží.