KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zprávy Obyvatelé Katovic se vyjádří v referendu, jestli chtějí obchvat
Zpět

Obyvatelé Katovic se vyjádří v referendu, jestli chtějí obchvat

Přidáno 9. 7. 2021
Ilustrační foto
Městys Katovice vypíše místní referendum o tom, jestli občané chtějí obchvat silnice I/22. Definitivně o tom vedení obce rozhodlo po veřejném projednávání tohoto tématu ve středu 7. července v podvečer v místním kulturním domě, na které dorazilo kolem padesáti lidí. Zastupitelé by ho měli vyhlásit na svém nejbližším zasedání s tím, že by se konalo společně s říjnovými volbami do poslanecké sněmovny.
„Jako vedení obce víme, že obchvat je potřeba. Ale bylo by potřeba díky referendu zjistit, jak se k tomu staví veřejnost," uvedl místostarosta Jindřich Zdráhal. „Místní referendum chápeme jako silný nástroj k vyjednávání o jeho výstavbě," dodal. Člen zastupitelstva Tomáš Hajdušek, který je současně krajským radním, zdůraznil, že referendum je jen „výkop" celé akce.
 
„Dosud jsme čekali s rukama v kapsách. Referendem musíme udělat první krok a pak přijdou další." Starostka Šárka Němečková k tomu poznamenala: „Jsme připraveni na tento ´výkop´ a uděláme ho. Když nezačneme teď, všechny termíny se nám budou posouvat," zdůraznila.
 
Článek vyšel v týdeníku Strakonicko. Dostupný zde