KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zprávy Nový okresní předseda KDU-ČSL jen v Prachaticích
Zpět

Nový okresní předseda KDU-ČSL jen v Prachaticích

Přidáno 4. 3. 2024
Ilustrační foto
Okresní konference KDU-ČSL proběhly ve všech okresech Jihočeského kraje. Ve všech setrvali stávající předsedové okresních výborů na svých místech. Jedinou výjimkou jsou Prachatice.
Po Písku a Strakonicích pokračovaly okresní konference i v dalších okresech Jihočeského kraje. Post okresního předsedy KDU-ČSL v Českých Budějovicích obhájil v sobotu 24. února bývalý starosta Rudolfova Milan Třebín. Nováčkem v okresním předsednictvu je pak místopředseda Martin Veber, zastupitel Hluboké nad Vltavou. Pozici okresní předsedkyně obhájila v Jindřichově Hradci i bývalá místostarostka Dačic Kateřina Marková. Okresním předsedou v Táboře zůstává zastupitel Veselí nad Lužnicí Jaroslav Hejl a okresním předsedou v Českém Krumlově Lukáš Franta.
 
Jediná změna na pozici okresního předsedy tak proběhla v sobotu 2. března v Prachaticích, kdy zasloužilého předsedu Jana Šrámka, jenž funkci vykonával 15 let, vystřídal zastupitel Vimperka Stanislav Hlava. Okresními místopředsedy se nově stali zastupitelka Prachatic Růžena Štemberková a člen kontrolního výboru města Stanislav Hauser.
 
Zvoleni také byli na všech okresních konferencích delegáti říjnového sjezdu KDU-ČSL v Olomouci a také delegáti krajské konference, která se sejde v sobotu 13. dubna v Českých Budějovicích.