KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zprávy Na celostátním kole bowlingu budou jižní Čechy reprezentovat Českokrumlovští
Zpět

Na celostátním kole bowlingu budou jižní Čechy reprezentovat Českokrumlovští

Přidáno 29. 5. 2023
Ilustrační foto
Celostátní bowlingový turnaj pro členy a příznivce KDU-ČSL O putovní pohár Josefa Luxe zažil své jihočeské krajské kolo. V sobotu 27. května se v českokrumlovském Bowling Bar Restaurant v Horní ulici sešlo několik desítek účastníků ze všech okresů jihočeského kraje.  
V konkurenci sedmi týmů nakonec nejlépe uspěl tým z okresu Český Krumlov, konkrétně z Křemže, který zaznamenal největší úspěch i v okresním kole. Právě Českokrumlovští tak budou zastupovat Jihočeský kraj na celostátním kole, které se uskuteční v červnu. “Věc jsme pojali vážně a společně oblékli u světle žlutá trička jako výraz jednoty našeho týmu,” sdělili s úsměvem zástupci týmu z Křemže. Tekutou cenu vítězům slavnostně předal poslanec Šimon Heller.
 
Po dopoledni stráveném s koulemi a kuželkami pak následoval obědový raut a následně se zájemci zúčastnili i krátké procházky po centru starobylého Českého Krumlova pod vedením místního rodáka a okresního předsedy KDU-ČSL Lukáše Franty.
 
“Smyslem akce nebylo jenom najít vítěze bowlingového turnaje, který bude reprezentovat náš kraj na celostátním kole, ale především vytvořit příležitost potkat se, společně pobýt a vzájemně popovídat pro lidi, kteří by se možná jinak ani nepotkali,” prohlásil po akci se zjevnou spokojeností krajský manažer KDU-ČSL Martin Filip, jenž byl sám v rámci soutěže součástí týmu z okresu České Budějovice.
 
Gratulujeme vítězům a všem zúčastněným děkujeme, že do Českého Krumlova o víkendu vážili cestu!