KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zprávy Katovice vyhlížejí další rozvoj a plánují území pro výstavbu
Zpět

Katovice vyhlížejí další rozvoj a plánují území pro výstavbu

Přidáno 26. 1. 2024
Ilustrační foto
Městys Katovice chce začít projektovat lokalitu pro novou výstavbu. Území zvané Pláně má nabídnout další plochy pro bydlení a vedení městysu začíná pokukovat i po komunitním bydlení pro seniory. Katovice zadávají výběrové řízení na projektanta, který má lokalitu rozkreslit. „Výběrové řízení bude nastaveno tak, aby byly v lokalitě naprojektované silnice, plynofikace, voda, kanalizace a odvedení dešťové vody,“ uvedla katovická starostka Šárka Němečková.
Projekt na zónu technické vybavenosti by měl mít městys hotový během letošního roku. „Měli bychom pak znát i cenu celé té akce, pak bychom začali jednat o tom, jak dané parcely připravíme," líčí starostka. Část lokality Pláně u silnice na Novosedly se zdá vedení městyse vhodná pro stavbu domu s pečovatelskou službou.

„Absolvovali jsme jednání na kraji, kde jsme dostali typ na zajímavou investiční akci v Dražicích na Táborsku. Postavili tam komunitní dům s asi 15 bytovými jednotkami pro seniory. Činnost tam zajišťuje pečovatelská služba," popisuje starostka Šárka Němečková. Dům s pečovatelskou službou by podle ní byl vstřícným krokem k seniorům, kteří by nechtěli Katovice opustit, pokud už by sami nemohli zůstat ve svém bydlení.

„Je na nás, abychom se rozhodli, zda takovou věc realizovat. Dražice mají 15 bytových jednotek pro seniory a kapacitu mají plnou. Myslet bychom na to měli už při projektování lokality Pláně," dodala starostka Katovic. Po nedávno otevřené nové školce je podle ní dům s pečovatelskou službou pro seniory další důležitá investice, za kterou by měly Katovice jít.
 

Článek vyšel v Týdeníku Strakonicko. Dostupný zde.