KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zprávy Děti do tří let budou v Katovicích nově osvobozeny od poplatku za odpad
Zpět

Děti do tří let budou v Katovicích nově osvobozeny od poplatku za odpad

Přidáno 28. 10. 2021
Ilustrační foto
Rodiny s malými dětmi v Katovicích ušetří za odpad. Nulový poplatek bude nově pro děti do tří let. Změnu schválili zastupitelé městysu na svém jednání ve středu 27. října. Výše současného poplatku 500 korun na osobu jinak zůstává zachována.
K tomuto kroku zastupitelstvo přistoupilo s ohledem na předvolební slib zlevnění odpadu. „Vymýšleli jsme, jak splnit slib, že zlevníme. Jak to uchopit, aby se to týkalo co nejširší vrstvy obyvatel. Navrhli jsme tedy, aby byl poplatek pro děti do tří let zdarma," vysvětlila starostka Šárka Němečková.
 
Současně zdůraznila, že vzhledem k číslům, kolik městys ročně za odpady vydá, by bylo nutné spíše zdražit – tedy poplatek navýšit. „Roční výdaje městyse za odpady – za svod odpadu a za sběrný dvůr – činí 3,158 milionu korun. Příjmy jsou 1,193 milionu korun. Znamená to, že obec ročně doplácí téměř 1,9 milionu korun," upřesnila starostka.
 
Poplatníkem za odpad je osoba přihlášená v obci nebo vlastník nemovitosti v obci, kde není přihlášena žádná fyzická osoba. „Od poplatku je osvobozena osoba přihlášená na ohlašovně, tedy na obci," doplnil místostarosta Jindřich Zdráhal. Další změnou, která byla schválena, je termín zaplacení poplatku. Dosud městys vybíral poplatek do 30. dubna, majitelé rekreačních objektů měli lhůtu do června. Nyní bude termín sjednocen, zaplatit bude třeba do 31. března.
 
Článek vyšel v týdeníku Strakonicko. Dostupný zde.