KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zprávy Dar Jihočeského kraje mobilním hospicům
Zpět

Dar Jihočeského kraje mobilním hospicům

Přidáno 21. 10. 2021
Ilustrační foto
Zastupitelstvo Jihočeského kraje schválilo dne 20. října 2021 přidělení daru ve výši 4,15 milionu korun poskytovatelům mobilní specializované paliativní péče v kraji. Podporu ve výši půl milionu korun tak získá všech osm poskytovatelů.
„Jde o podporu všech osmi zařízení a vzhledem k územnímu překryvu s krajem Vysočina i o příspěvek 150 tisíc korun pro mobilní hospic mimo náš kraj,“ upřesňuje krajský zastupitel za KDU-ČSL Šimon Heller.
 
„Jedná se bohužel o problém systémový, kdy mobilní hospice jsou systémově podfinancované a pojišťovnami opomíjené. Kraj tahá z ohně horké brambory za stát,“ zlobí se Šimon Heller.
 
„Jde konkrétně o Domácí hospic sv. Víta v Českém Krumlově, Domácí hospic sv. Veroniky v Českých Budějovicích, Domácí hospic sv. Jakuba v Prachaticích,  Domácí hospic sv. Markéty ve Strakonicích, Hospicovou péči sv. Kleofáše v Třeboni, Hospic Athelas v Písku, Domácí hospic Jordán v Táboře a Ledax České Budějovice. Je skvělou zprávou, že jižní Čechy jsou jediným krajem, kde je hospicová péče dostupná obyvatelům ve všech jeho koutech. Tato pomoc umožní hospicům pečovat o umírající ještě více a lépe,“ konstatuje ředitel Hospice sv. Jana N. Neumanna v Prachaticích a krajský zastupitel Robert Huneš.