KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zprávy Dačice finančně podpoří poskytovatele sociálních služeb
Zpět

Dačice finančně podpoří poskytovatele sociálních služeb

Přidáno 21. 11. 2021
Ilustrační foto
Také v příštích dvou letech bude město Dačice přispívat některým poskytovatelům sociálních služeb. Roční částka bude činit téměř jeden milión sedm set tisíc korun. 
Dačičtí zastupitelé na svém listopadovém zasedání rozhodli o spolufinancování některých sociálních služeb ve městě v roce 2022 a 2023 s pomocí grantu. Jedná se o poskytování pečovatelské služby, provozování šatníku, poskytování osobní asistence, provozování mateřského centra a poskytování služby v oblasti zneužívání návykových látek nazývané harm reduction. „Tyto služby jsou ve městě občany využívány již několik let, a proto je potřeba je podpořit a dále je rozvíjet. K poskytování pečovatelské služby byla opět vybrána společnost Ledax z Českých Budějovic a místní společnost Resident 2000, Oblastní charita Jihlava bude i nadále poskytovat osobní asistenci a provozovat šatník pro sociálně slabou skupinu obyvatel. Prevenci proti šíření drog a jejich následků bude nově zajišťovat zapsaný ústav PREVENT 99 ze Strakonic. Katolický dům už delší čas úspěšně provozuje mateřské centrum, a proto bylo rozhodnuto tento spolek také finančně podpořit “, sdělila místostarostka Kateřina Marková.
 
Pečovatelská služba a osobní asistence jsou terénní služby využívané osobami se sníženou soběstačností z důvodu věku, chronického onemocnění nebo zdravotního postižení a rodinami s dětmi, jejichž situace vyžaduje pomoc jiné fyzické osoby. Pečovatelská služba je poskytována na základě registrace v souladu se zákonem č. 108/2006 Sb., o sociálních službách v platném znění.
 
Rozdělení financí:
Pečovatelská služba (LEDAX + RESIDENT 2000) max. 1.350 tisíc korun/rok
Osobní asistence (Oblastní Charita Jihlava) max. 150 tisíc korun/rok
Provozování šatníku (Oblastní charita Jihlava) 100 tisíc korun/rok
Provozování Mateřského centra (Katolický dům Dačice) 40 tisíc korun/rok
Prevence zneužívání návykových látek (PREVENT 99 Strakonice) 60 tisíc korun/rok