KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Komentáře Pietní místo pro děti, které nedostaly šanci
Zpět

Pietní místo pro děti, které nedostaly šanci

Přidáno 20. 7. 2021
Ilustrační foto
Shodou Božího řízení jsem se dostal k partě lidí, která se snaží pomoci rodinám, které přišly o miminko v perinatální fázi (období před porodem dítěte nebo krátce po něm). Jde o bolest matky a otce, kterou si nedokážu představit a která asi nelze popsat slovy. 
Jihočeské Dítě v srdci, z.s. se takovým rodinám snaží pomoct. Od praktické rady, na jakou dávku máte rok, přes psychologickou pomoc až třeba po memory boxy s výbavičkou a drobnostmi pro uchování vzpomínek.
 
Ještě před pár lety nebylo možné si zesnulé miminko pohřbít a končilo jako biologický odpad. Ano, čtete správně. Díky změně legislativy to dnes možné je. Nicméně stejně jako hospice před 20 lety ani dnes nemá tato služba oporu ve financování. Tyto organizace tak fungují z darů drobných dárců či projektů, zpravidla při minimálních platech.
 
Ač je dnes možné zesnulé miminko pohřbít, po naší zemi chodí desítky tisíc rodičů, které tu šanci vůbec neměly. Nejen pro ně má z podnětu Jihočeského Dítěte v srdci za podpory města České Budějovice vzniknout na hřbitově sv. Otýlie v Českých Budějovicích pietní místo pro děti, které nejsou mezi námi, ale zůstaly v našich srdcích. 
 
Celková cena tohoto pietního místa je cca 250 tisíc. Pokud byste se rozhodli vznik takového pietního místa podpořit, můžete přispět jakoukoli částku na transparentní účet č. 2801957784/2010. Celé dílo podpoříte ale i šířením této informace. Ať už sdílením nebo šíření slovem Vašim známým.
 
Mgr. Šimon Heller
zastupitel města České Budějovice
 
Foto: studie pietního místa na hřbitově sv. Otýlie v Českých Budějovicích
Web organizace zde