KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Komentáře Cestovní ruch je v jižních Čechách na vzestupu
Zpět

Cestovní ruch je v jižních Čechách na vzestupu

Přidáno 23. 2. 2024
Ilustrační foto
Před covidem se nedalo třeba Českým Krumlovem projít, pak se najednou všechno zastavilo. A tak jsem si coby člověk zodpovědný za tuto oblast říkal - co s tím? Jak to změnit?
Spolu s Jihočeskou centrálou cestovního ruchu jsme nakonec zvolili strategii zacílení na návštěvníky, kteří berou náš region jako cílovou destinaci, ne jako “průchoďák”. Na turisty, kteří se u nás na několik nocí zastaví a tím pádem mnohem více podpoří zdejší ekonomiku. A čísla návštěvnosti Jihočeského kraje za rok 2023 ukazují, že zvolená strategie byla správná.
 
Náš kraj v minulém roce navštívilo více než 1,7 (+ 13%) milionu turistů, kteří zde dohromady strávili 4,5 milionu nocí (+ 6%) Průměrný návštěvník tak u nás přespal (téměř) třikrát.
 
Mnohem více turistů dnes v porovnání s roky před covidem jezdí z Německa, Rakouska, Slovenska, Polska nebo Nizozemska. Stejně tak roste počet domácích turistů. Ti všichni dohromady tak dávají práci desítkám tisíc Jihočechů a podporují, což vede k dalšímu rozvoji našeho regionu.
 
Z každého spokojeného návštěvníka mám velikou radost a i nadále budu spolu s kolegy dělat pro udržitelný cestovní ruch v našem kraji dělat maximum. V jižních Čechách mají všichni dveře otevřené.
 
 
Mgr. František Talíř
první náměstek hejtmana Jihočeského kraje