KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Komentáře Pomáhám starostům regionu – nový zdroj vody v Kunžaku
Zpět

Pomáhám starostům regionu – nový zdroj vody v Kunžaku

Přidáno 28. 2. 2021
Ilustrační foto
Jedním z důležitých úkolů mé práce je aktivně pomáhat starostům i všem lidem při řešením problémů, kde je možné pomoci „politicky“. 
Jeden příklad za všechny: Tento týden jsem se potkal se starostou Kunžaku Vladimír Šamal (KDU-ČSL). Kunžak leží v nádherné části Jihočeského kraje, v srdci České Kanady. Docela dlouho tam v jedné z přidružených obcí, ve Valtínově, řeší vážné problémy s pitnou vodou.
 
Víte, jak se v poslední době hodně mluví o suchu a o tom, že voda je poklad, který si musíme chránit? V Kunžaku-Valtínově by o tom mohli hodně podrobně referovat. Několik let se totiž tamní obyvatelé potýkali s nedostatkem pitné vody. Ve většině míst Česka jsme zvyklí, že když otočíme kohoutkem, teče kvalitní pitná voda v neomezeném množství. Tady musel starosta vydat vyhlášku, která zakazovala pitnou vodou mýt auta, napouštět bazény, ale i zalévat zahrádky a podobně.
 
Řešení se naštěstí našlo – vybudování vodojemu, který bude brát vodu z nového vrtu. V této chvíli se už jen čeká na jeho zprovoznění. Pan starosta mi potvrdil, že jakmile bude projekt komplet hotový, vrhnou se na vyřizování žádosti o dotaci a je přesvědčen, že problém jeho obce bude brzo jen hořkou vzpomínkou. Ohledně dotace jsem samozřejmě nabídl svou pomoc, bude-li potřeba.
 
Protože bez vody není život.
 
Ing. Jan Bartošek
poslanec a místopředseda KDU-ČSL